___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

dovolená na Mallorce - turistické informace

10. června 2007 v 22:53 | Janie |  dovolená Mallorca
MALLORCA
.
Patří ke Španělsku.Je velmi rušná, takže pokud se tam vydáte, tak to určitě nebude za odpočinkem a klidem přírody, ale spíše za nočním životem a zábavou. Na spoustě míst se ještě dochovaly vodní mlýny, kterými je ostrov pověstný, některé se dokonce ještě používají..
náměstí Placa Cord
palác Almudaina
V hlavním městě je největším lákadlem krásná katedrála světla, La Seu a hned vedle ní palác Almudaina. Poté se můžete projít uličkamy Palma de Mallorcy, kde uprostřed náměstí je v podzemí velké tržiště. Navštivte také arabské lázně. V přístavu uvidíte zaparkované obrovské lodě, a všude se popíjí sangria. Počítejte ale s tím, že čisto tam moc neni. (ale to známe z Čech, že jo)
Kousek dál za Palmou je Marineland, taková menší, hlavne vodní Zoo s představením s delfíny, které se bude líbit hlavně dětem. Cestou k němu zahlédnete určitě Castel de Belver, který je na kopci v lesích nad Palma de Mallorcou.
Porto Cristo - výhled od Dračích jeskyní
Na východním pobřeží, asi uprostřed, je městečko Porto Cristo, na které se můžete dostat catamaránem z letovisek východního pobřeží. Když projdete městem doleva od přístavu, podél řeky která se vlévá zde do moře, narazíte za nějakou dobu na most, po kterém přejdete a půjdete do většího kopce až dojdete ke Dračím jeskyním. Zřejmě tam jezdí i autobus, ale odkud to jsem nezjistila. Vstup stojí asi kolem 12 €. Prohlídka jeskyní se uskutečňuje ve skupinkách asi po 20min, a trvá skoro 2 hodiny. Na to ale nebyl čas, tak jsem si koupila alespoň pohled - a vypadá to nádherně. Krápníky jsou umněle osvětleny a dotváří tak podmanivé kouzlo jeskynního podzemí.
Pokud ovšem přece jen zatoužíte po klidu,můžete se vydat na severozápad do hor,kam vedou krkolomné úzké serpentiny,takže ani o adrenalin není nouze.
Porto Cristo
více fotografii najdete ve fotogalerii_ Mallorca
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | Web | 20. března 2014 v 22:23 | Reagovat

No, tak noční život mám moc ráda. Je tam nějaký klubík který bys mi doporučila? Letos jedem s kámoškama a chceme se to pořádně užít... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama