___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

dovolená na Kosu - turistické informace

10. června 2007 v 22:57 | Janie |  dovolená Kos
KOS
Kos vidím jako zelenožlutý ostrov - žlutý písek a zelené cypriše.
Je rodištěm Hippokrata, zakladatele medicíny.
V hlavním městě Kosu naleznete starý platan, který údajně zasadil sám Hippokrates.
Je tam toho ale mnohem víc k vidění. Jednak starověká Agora, tržiště ze 4.stol.př.n.l. Vykopávky stále pokračují, ale můžete si prohlédnout odhalené základy, dochované slupy a fresky. Z Agory je vidět Lotzijská mešita s minaretem. Dále uvidíte zbytky Dionýsova oltáře, Odeon, atd. Asi největšímlákadlem je Johanitská pevnost .
Můžete se projít po jejích rozsáhlých hradbách a ochozech, odlud je skvěle vidět na město, přístav v zátoce, i přístav pro velké nákladní lodě na moři.Některé lodě přečnívají výškou i hradby pevnosti, což je zvláštní pohled.
Na přístavní molo pro nákladní lodě se poté můžete vydat pěšky, je odtud pěkný pohled na pobřeží a také můžete zahlédnout část pobřeží Turecka,ke kterému je z této strany ostrova nejblíže.
Kousek vedle mola je zastávka vláčku, který vás zaveze až do Asklepionu, který je asi 4 km za městem. Bývaly to proslulé antické lázně, které založil Hippokrates, a kde léčili jeho žáci. Nejlépe se zachovalo hlavní schodiště, které vedlo tří patrovou budovou, a můžeme vidět i ruiny pokojů pro pacienty. Navíc z nejvyššího patra je úžasný výhled na záliv a Turecké pobřeží.
Když vám zbyde čas, můžete se autobusem z Kosu svést k termálním pramenům, které leží asi 30 km jižně od Asklepionu, a vyzkoušet jejich přírodní léčebné účinky.
.
BODRUM
Z Kosu se také můžete jet podívat lodí do tureckého přístavního města Bodrum, shlédnout tamní Antické divadlo, zbytky hrobky krále Mausolea a Křižáckou pevnost, projít se po tureckém bazaru a nakoupit za výhodné ceny zlaté šperky a oblečení
.
NISSYROS
Dalším zajímavým výletem je plavba lodí na ostrov Nissyros. Z přístavu na Nissyrosu vás autobusy zavezou k sopečnému kráteru. Autobusy jezdí vždy houfně několik najednou tam, a pak zase všichni zpět, protože silnice je tak úzká, že by se nevyhly, kdyby se dva střetly.
Odvážní můžou sestoupit dolů až na dno kráteru, je k tomu dost potřeba pevná obuv, a projít se po dně, ze kterého místy stoupají vzhůru výpary síry. Okolo kráteru jsou krásně zbarvené skály. Jinak je tam skoro pustá, holá zem, takže si budete na chvíli připadat jako v jiném světě. Při zpáteční cestě je krátká zastávka na vrchu kráteru, odkud je výhled na nekonečnou modř moře, přístav a městečko Mandráki a také na menší okolní ostrůvky, kde se těží sůl.
Poté se projdete městečkem a můžete vyjít na vršek nad městem ke kostelu Panagia Spiliani a nebo se můžete jen tak projít městečkem a občerstvit se v jedné z restaurací na pobřežní promenádě
KALYMNOS a PSERYMOS
Pokud máte chuť spíše na odpočinkový výlet, je tu pro vás lodní výlet na ostrovy Kalymnos a Pserymos, kde si budete užívat poze koupání a vstřebávání energie z krásné přírody.
Více fotografií najdete ve fotogalerii Kos
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marťa Marťa | 3. července 2015 v 15:10 | Reagovat

Jak ty fotky vidím, tak už se vidím na letošní dovolené a někde rozvalená na pláži nebo rovnou koupačka v moři, no ještě dva týdny musím vydržet:)Letos jedeme právě do Řecka a na tomto webu http://www.topsleva.cz/pobyty/dovolena-u-more jsme našli dovolené se slevou, kdy teď to Řecko je hodně levné, tak proč toho nevyužít:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama