___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

Památky Kréty - informace o Krétských turistických zajímavostech

17. června 2007 v 22:46 | Janie |  dovolená Kréta
KRÉTA
Je největší řecký ostrov.
Na Krétu nemá cenu jet na týden - má dost památek a zajímavých míst, a jestli si chcete užít i koupání, bylo by to dost uspěchané. Zvlášť když v moři se každý 3, 4 den nedá koupat pro velké vlny. Kréta je známá tím, že tam dost fouká, zvláště na severním pobřeží.
Já jsem byla ubytovaná v oblasti Rethymna, což mi přišlo jako výborná poloha. Městečko Rethymnon pouze 3km daleko, přitom ne tak rušno, do Heraklionu 74 km a do Chanie asi 60, a známý klášter Arkádi 17km.
Jak jsem už psala, na Krétě se toho dá spoustu podniknout.
Asi nejznámější památkou Kréty je Knossos v Heraklionu
kde najdete různé kostely a nebo archeologické muzeum. Mě teda osobně moc nenadchl, přišel mi jako dost automobilově rušné a zaprášené město, i když přímo v centru jsem nebyla, a archeologické muzeum je letos zavřeno protože je v restauraci.
Rethymnon
si naopak zachoval ve staré části města svou dobovou atmosféru. Klasické úzké uličky, benátské a turecké památky a minarety a také největší lákadlo města - pevnost Fortezza, ze které je nádherný výhled na přístav, město samotné i okolí.
17km od Rethymna leží klášter Arkádi, který proslavili odvážní krétští bojovníci. Když byli obléháni Turky, tak radši klášter vyhodili do povětří, než aby se vzdali. Zemřeli jak řekové tak turci.Do Arkádi jezdí 1x denně bus z Rethymna a nebo si u místní travelky zaplatit cestu vláčkem,jede přes skoro všechna letoviska u Rethymna, a stojí 15€.
Pro milovníky krásných scenérií bych doporučila výlet na východ ostrova pes malebné městečko Agios Nikolaos do Gramovousy a na ostrůvek Spinaloga - který býval kolonií malomocných. Tato část Kréty se svými plážemi a pobřežím vypadá jako kdyby jste se ocitli v Karibiku.
Nebo se můžete vydat na jih do střediska Matala, proslavené jeskyněmi ve skalách, kde žili hippies, a do Plakiasu se spoustou malých zálivů, kde široko daleko neuvidíte živáčka.
Jako další z krás přírody můžete obdivovat Kourtalioukou a nebo projít největší soutěskou v evropě - Samaria, která je dlouhá 18km, a cestou spatřit spoustu exotických rostlin.
Je tu možnost i výletu na ostrov Santorini. Z Heraklionu vyplouvá rychloloď se kterou se na ostrov dostanete za 2 hodiny. Nebo můžete využít výlet od CK, ale tato cesta trvá jedním směrem cca 4 hodiny.Cena je dost vysoká, kolem 86€
A nebo si Santorini můžete nechat jako možnost pro příští dovolenou.........
Voda 1,5l ......................0,5€
Voda balík 6x1,5l...........1,5€
další fotografie naleznete ve Fotogalerii KRÉTA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | Web | 6. března 2009 v 8:52 | Reagovat

Zběžně jsem si proběhl všechny tvé rubriky a jsem rád, že jsem narazil zase na jeden z mála blogů, které mají smysl. Je dobré, že se o své poznatky takto dělíš s ostatními, kteří si můžou aspoň udělat představu než někam vyrazí. Přeji hezký den:)

2 Monika Monika | E-mail | Web | 29. prosince 2009 v 22:06 | Reagovat

Kréta je nádherná místo. Už jsem tam jednou byla a příští rok jedeme zas.

3 Ladislav Ladislav | Web | 15. ledna 2014 v 14:46 | Reagovat

Ostrov Kréta je okouzlujícím ostrovem, jež cestovatelům poskytuje doslova vše, co si člověk může během své cesty přát - dostatek slunce, moře, působivou přírodu, pestrou historii a mytologii, vyhledávanou kuchyni, pohostinné lidi. Spokojenost je jednoduše zajištěna pro každého, ať již přiletěl za sluncem a pohodou nebo za poznáním.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama