___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

Samos - recenze hotel MARITSA BAY

14. června 2007 v 0:23 |  >>>RECENZE HOTELŮ<<<
SAMOS
HotelMARITSA BAY ***
hotel
výhled z pokoje
pokoj
pohled z hotelové terasy
menší záliv pod hotelem
pláž Glikotitsa
pláž Glikoritsa
Zvětšit obrázek
pláž Glikoritsa
pohled na pláž z boku skalnatého pobřeží
návštěva2006
oblastPythagorion
HotelMARITSA BAY ***
CKFischer
typ ubytování
asi 5 budov, většina přímý vstup do pokoje
pokojpěkný, jednoduchý
výhledopravdu nádherný,hotel je na vyvýšenině nad mořem, všechny pokoje výhled na moře
personálrodinný hotel,bezprostřední milý personál
bazén
zděný,pěkný, asi 12m
pláž(u hotelu Glikoritsa Beach a Princessa) kamínková,ale ležela jsem na ručníku na zemi a v pohodě, moc pěkná
moře
vstup větší oblázky, od 2m od břehu začíná písčité dno, stačí se asi 5m od břehu, čistá voda
vzdálenost od pláže1200 kroků,ale příjemnou procházkou, asi 150m dolů od hotelu je malý záliv, kamenité dno,pokud se nebudete procházet ale jen plavat tak se dá v klidu
vzdálenost od nejbližšího obchoduasi 1km u silnice v 5* hotelu, jinak až ve městě
vzdálenost od zábavy
v Pythagoriu - 3km
busové spojení
od hotelu jezdí asi 7x denně hotelový bus zdarma až do města Pythagorion, od hotelu Princessa asi 12x denně, (kdyby vám nějaký ujel)
vzdálenost od letiště20min
strava
snídaně - jednouché,tousty,džem,tavený sýr,salám,máslo, káva, čaj ,pomerančový džus
večeře - servírované, polévka, hlavní jídlo, chléb,kompot či zákusek.Jídlo chutné (a já jsem docela vybíravá) řecká i evropská jídla
všeobecně
- nádherné okolí, nádherný výhled,doporučuji pro klidnou odpočinkovou dovolenou s procházkami, koupání u hotelu Princessa taky krásný, ani mi to nepřišlo tak daleko, cestou koukáte na stromy, moře,kopce a kopečky,opravdu je to tam moc pěkný
Další informace o Samosu najdete _ZDE, a další fotografie Samosu_ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Víšek Tomáš Víšek | E-mail | 1. července 2007 v 11:16 | Reagovat

Dobrý den,

chtěl bych se na něco poptat..

Za týden odlétám na Samos, konkrétně do hotelu Maritsa Bay. Z těchto stránek jsem usoudil, že jste hotel navštívil/a. Chtěl bych se poptat, jak je to v hotelu se sanitárním zařízením..objevil jsem totiž jedno foto, které mě poměrně vyděsilo: http://www.holidaycheck.com/detail-Holiday+pictures_Hotel+Maritsa+Bay-id_1155749398-ch_ub.html

je to opravdu tak hrozné? :(

Hezký den

Tomáš Víšek

2 Yura Yura | 10. srpna 2011 v 9:08 | Reagovat

Hotel Maritsa-bay – ostrov Samos¨

(Hotel rodinného charakteru – jak se píše v katalogu  - je nazván podle jména své docela příjemné majitelky, která zde dělá vedoucí a recepční.)

1) Hotelový minibus, který jezdí do Pythagorionu a je uváděn v instrukcích je sice (jako jediná služba) zdarma,ovšem prostudujte si pečlivě časy,které zde záměrně uvedu –
do Pythagorionu: 10:00; 11:00; 12:25; 20:10; 21:20 Zpět:10:05; 11:05; 12:30; 20:15; 21:25.
(V neděli nejede vůbec). Pokud chcete třeba klidnou večerní procházku nádherným osvětleným městem Pythagorion, plného nočního života, nezbývá nic jiného než dopředu půjčit si skůtr, auto, či jet zpět taxíkem. V našem případě jsme měli smůlu – taxikáři více než týden stávkovali, takže jsme šli do hotelu po svých asi 3-4 km úsek. Ten je velmi nebezpečný, po hlavní silnici plné navzájem se předjíždějících místních šílenců. Pokud je někde napsáno, že vám se vším vyjdou vstříc, opomněli nejspíše dodat, že za patřičný poplatek.(Prosili jsme tedy prostřednictvím delegátky majitelku hotelu, že když už stávkují taxikáři a ve městě je největší slavnost roku s ohňostrojem, aby alespoň jednou udělala výjimku a poslední minibus dojel alespoň 11:30, vyšla vstřícně vstříc za 3eura na osobu.

2) I přes apely na naši delegátku.Ta nám naopak rezignovaně sdělila, že tohle řeší s každým turnusem turistů a že hotel na vzdálenější straně pobřeží si o těchto službách může nechat jen zdát a že ani nevíme, co máme. Nakonec nás v tom zmínění klienti z protějšího hotelu utvrdili při vzájemné konzultaci při společném výletu.(Minibus jen na domluvu za 5euro na osobu).

3) Vy, kteří máte nutkání podlehnout zdání ušetření peněz za polopenzi, nepodléhejte mu! Zaplaťte si INCLUSIV  kdekoliv jinde a věztě že ještě nemálo ušetříte. (Třeba na ono případné půjčení si skůtru, auta, nákup či výlet). Zdejší porce jídla k večeři by neuspokojily ani školáky na prvním stupni ZŠ. Polévky se podávají sporadicky. Zákusek – jedna bluma nebo kousíček melounu, pomeranč nebo hrstička kompotu z konzery. Kdo by čekal zákusek ve formě zmzliny, koláčku, či pod.(alespoň jednou) – nedočká se. Veškeré pití i vodu si ke každému jídlu zaplatíte.(ilustračně: místní pivo Alfa=3eura,voda=1euro). V tomhle vedru máte opravdu žízeň neustále a s tím se tu počítá. Také po koupání v moři docela vyhládne.Ve finále zjistíte, že hlad a žízeň vás donutí buď zajet si na oběd do města (viz.zmiňované absurdní časy spojení) nebo si dát jídlo i pití opět za svoje v dětské porci na hotelu.Snídaně: suchá buchta, nasekané rajče s trochou okurky, 1druh lepkavého salámu, 1druh taveného a plátkového sýru, místní velmi rychle osychající chleby (za týden o něj máte pořezané dásně) kafe, čaj, dobrý džus, jogurt, med, marmeláda, máslo, občas vejce natvrdo – proč ne(?) – to vše – ovšem
bez jakékoliv obměny a vyjímky – stále dokola – den co den. Na časté dotazy klientů, zda by nebylo možné k snídani něco jiného,třeba i místního nebo ovoce – odpovídají opakovaně,
že jsou rajčata. Mimochodem se kolem dokola válí v sadech spousta shnilých plodů citronů, pomerančů apod., které se ostýcháte vzít, ale nakonec vás to zřejmě donutí. Pokud by jste logicky v tomto případě čekali bar plný chipsů, tyčinek, oplatků a jiných mlsot – věřte že opak je pravdou – nikde nic! …Tož tak! ...

4) Internet na recepci za poplatek je tak pomalý, že je rozumnější poslat domů pohled.
Ten bude určitě rychlejší, jelikož se domovská stránka e-mailu či jakákoliv jiná stránka se  nenačte ani po několikanásobných zoufalých pokusech. Jo, vy jste chtěli najít PSČ? Zprávy z domova či ze světa?Facebook,icq nebo snad webkameru přes skype? Zapomeňte na to. Přesto je tato služba v katalozích uváděna a též standardním způsobem zpoplatněna, stejně tak jako by internet opravdu fungoval.

5) Krásný je ovšem místní přístup ke kočkám. Mají jich plný hotel a starají se o ně daleko lépe než v ekonomické krizi o klienty. Se psem (něco jako německý ovčák), který je celý den přivázaný v jámě na řetězu, už to tak valné není.

6) Nenechte si ujít zdejší fakultativní výlety. Všechny měly velmi kladné ohlasy přes to, že z vás budou chtít všude vytáhnout peníze…(Ale s tím už se tak nějak počítá).
Zábava třeba formou řeckého večera přímo na hotelu (jakou jsme zažívali i jinde na řeckých hotelech) je nemyslitelnou záležitostí…Případnou cenu za zpříjemnění večera ubytovaným turistům na objednávku si nedovedeme raději ani odhadovat…
Nezapomeňte na repelent do zásuvky (místní komáři jsou obzvláště dotěrní a vytrvalí a odpuzovačům odolní). I s ohledem na tuto skutečnost a 24hodinové vedro, počítejte i s velmi pravděpodobnou nutností přikoupit si na místě klimatizaci (5euro za den).

7) Výhled z hotelu, pláže, šnorchlování a příroda – to vše jo opravdu bez nadsázky božské. (Oblázky –nezapomenout na boty do moře. I bazén je fajn.) Na počátku dovolené by si člověk řekl, že tohle tohle všechno veškerá výše zmiňovaná negativa zastíní. Pláže,zákoutí,čistota vody v moři,příroda i místní malebná architektura – to vše je skvostné. Ale po čtrnácti dnech pak musí říci, že ani onen rajský výhled na moře a okolí opravdu nezastíní vše.

8) Nikdy jsme nepovažovali za nutné psát negativní recenze. Místní přístup nás k tomu ale donutil ve smyslu varování ostatních, kteří se na tento hotel chystají. A protože si myslím, že nejsme nijak nároční klienti a máme lecos vyzkoušené, píšeme pro ty, co si nechají poradit.
Znovu tedy na rovinu: Zkuste to s inclusivem kdekoliv jinde. Budete to mít za minimálně srovnatelné peníze a ještě (snad i s lepšími službami) ušetříte – OPRAVDU!!!

9) „ - I tohle výmluvně ilustruje řecký ekonomický bankrot.“ (Michal Viewegh – Další báječný rok). Byť se ona citace, mírně vytržená z kontextu, zaměřuje na řecká vína, věřím že ji soukromě můžeme rozšířit i na většinu již zmiňovaných bodů.

10) Slíbili jsme i ostatním, že tuhle recenzi sepíšeme, takže tímto slib (i když neradi) plníme.
A protože jsme nikde k tomuto hotelu nenarazili na špatné ohlasy na internetu, vyzkoušíme si proto i tohle - jak dlouho ji zde nechá webmaster viset… Tak schválně - (Michale i všichni ostatní…) Budou tyto informace přínosem pro jiné turisty(dají na naše rady?), pro delegáty (nebudou jen lhostejně říkat, že tak to prostě je?), pro cestovky (dozví se o tom vůbec?), nebo že by snad i pro samotný personál (přestanou nosit celý den použité nádobí po jedné skleničce a donutí se používat podnosy?) či snad majitelku hotelu? (Úspěchem by bylo snad i to, kdyby jí to přimělo naučit se používat platební terminál i pro čechy…) Tak schválně…

      S pozdravem i nadále stálí  fanoušci Řecka, jeho ostrovů, přírody,moře, letovisek a hotelů, kde si dokážou našich (snad i příště utracených) peněz opravdu vážit.  Rodina z Moravy.                           Srpen 2011.

3 janiecat janiecat | 25. září 2011 v 22:47 | Reagovat

Děkuji za přidání obsáhlé recenze. Faktem je, že jsem tam byla jenom týden, na 14 dní by to byla asi na až tak odlehlém místě nuda, a taky musím souhlasit,že jídlo nic moc, ale na to já nikdy moc nekoukám.
Jinak recenzi samozřejmě ponechám, chci zde podávat informace, jak je kdo vidí aby si každý mohl vybrat, ne jen chválit. Takže díky za Váš příspěvek :-)

4 monča monča | 8. června 2012 v 16:38 | Reagovat

Zdravím a doporučuji tento hotel opravdu na relax a nebo pro motorkáře.Pak je to skvělé.Zábavu nečekejte,spíše čekejte na last.min. k ušetření vašich penízků!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama