___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

Únor 2008


fotky zámek Hluboká

22. února 2008 v 0:36 | Janie |  zámek Hluboká
Královský Hrad Hluboká (pojmenovaný podle hluboké studny která k němu náležela),založený ve 13. století, leží v jižních Čechách, poblíž Českých Budějovic. Vesnička se jmenuje Hluboká nad Vltavou. Původně to býval gotický hrad, byl ale přestaven v 16.stol na renesanční zámek. V 18.stol. byl přestavěn barokně, a v 19. stol. do slohu romantismu. Okolo zámku se můžete projít v krásném Anglickém parku.

fotky Kypr - turistické zajímavosti

16. února 2008 v 13:21 | Janie |  dovolená Kypr
KYPR
Také se mu říká Afroditin ostrov. Úplně na východním pobřeži je totiž zátoka, kde se prý koupala krásná Afrodita, a říká se, že kdo se tam vykoupe stejně jako ona, zůstane věčně mladý..
Ostrov leží ve Srředozemním moři blízko Syrie. Dělí se na jižní - řeckou a severní - tureckou část. Oplývá spoustou kostelíků - malých , které na vás dýchnou atmosférou středověku, když se vypravíte do vesniček v horách, i větších a moderních.
Okolo města Ayia Napa na západním pobřeží jsou nádherné písečné pláže s průzračnou vodou a také známá zátoka s ostrůvkem Nissi.
Asi 3 km od města jsou vodní jeskyně, na které je krásné si vyjet na menší výlet, a asi 12 km od města je mys Cavo Greko, je tam maják a vysílač, takže je to hlídaná oblast se zákazem focení, ale když ho obejdete a pak vyjdete až nahoru, tak máte nádherný výhled po pobřeží až k městu, a připadáte si jako na konci světa. Výlet je možný též do města duchů - město, které bylo zničeno v 70letech min.stol. Turky a od té doby tam nikdo nebydlí a zůstalo ve stejném stavu
Asi 50 km na východ se dostanete do Larnaky, která má spoustu dochovaných památek, známý je například klášter Agios Lazaros.Ještě dále na východ je starověký Kourion s divadlem.
Hlavním městem ostrova je Nikosie, která leží ve středozemí. Skrz město probíhá hranice, která ho rozděluje na řeckou a tureckou část. Tam se také můžete vstupní branou na chvíli do Turecka podívat.
Kypr mě prostě dostal, cítím z něj specifickou atmosféru, speciální a jinou než jaká je na ostatních řeckých ostrovech........
ostrůvek a pláž Nisssi
Mys Cavo Greko
klášter v Ayia Napě
kostel v Ayia Napě
vodní park před Ayia Napou
vysychající solné jezero v Larnace

památky Turecka - fotky Kusadasi a turistické informace

14. února 2008 v 20:24 | Janie |  dovolená Turecko
Kusadasi je přístavní město v Turecku, které je průchozí bránou, pokud jedete ze Samosu na výlet do Efesu. Dělá se zde malá zastávka, prohlídka výrobny koberců, nebo můžete si projít místní bazar a zkusit smlouvat ceny.
Město bylo známo již za Trojské války, v 2stol.př.K. kdy vládl Agamemnon. Ale místo bylo obydleno již v helenistickém období v 3stol.př.K.
První zmínky jsou dochovány od cestovatele Straba kdy se ještě jmenovalo Marathesion.
V 16.stol kdy spadalo pod Otomanskou říši, byl postaven hrad.
Nyní je Kusadasi významným turistickým centrem s přístavem, kam připlouvají denně stovky turistů z blízkých Jonských ostrovů. Také je výchozím místem pro mimoostrovany, kteří chtějí navštívit starověké město EFES.
přístav
lodě v přístavu
starobylé opevnění města
výroba koberců přímo na ulici v bazaru
krámek na konci bazaru


Bedarra Island Resort (Austrálie) - přímo v přírodě

7. února 2008 v 15:39 Nej hotely
Austrálie, Velký bariérový útes, ostrov Dunk
hotel Bedarra Island Resort
Díky francouzským oknům, která zabírají celé stěny, se cítíte jako pod širým nebem, a přitom v pohodlí. Navíc umístění na svahu v obklopení stromů dává pocit obydlí přímo na stromě. A ten nádherný výhled!podmořský život - kapustňák

2. února 2008 v 1:00 podmořský svět
Kapustňák, jinak také mořská kráva či mořské prase, nebo ochechule. Patří do čeledi Sirén.
Patří mezi ohrožené druhy. Je to býložravec, který když ho pod vodou potkáte, si vás nebude vůbec všímat, prostě je to hodný podmořský tvor. Navíc je extra roztomilý. Opravdu nevím, kde přišel k tak hrozným jménům.

Památky Rhodosu - fotky město Rhodos

1. února 2008 v 20:10 | Janie |  dovolená Rhodos
MĚSTO RHODOS Bylo založeno roku 408 př.n.l. Rozděluje se na staré město (část mezi hradbami a opevněním) a nové město.(to okolo) Ve městě žije a pracuje asi 6000 lidí, ve stejných domech jako Johanitští rytíři 6 století před nimi. Ulice Odou Sokratous - Starý Bazaar, rozděluje staré město do dvou částí. Severní (vnitřní pevnost, Castello a oficiální budovy) a Jižní část nazývanou Chora. HRAD RYTÍŘŮ (Collachium) Brána svobody (Pili Elefterias) vede z přístavu hned naproti naleznete ruiny Afroditina chrámu. Můžete navštívit nemocnici rytířů, v kterém je dnes archeologické muzeum, dále ulici rytířů, která vede Kk Paláci Velmistrů, Tower Clock a brány St.Anthony a d´Amboise. Na nejvyšším bodě hradu leží PALÁC VELMISTRŮ Silné zdi. Sloužil také jako vězení. Na podlahách najdete mozaiky z Helénské a Románské periody a sochy přivezené z Kosu. CHORA Za vnitřníma obrannýma zdma. Zde je Bazaar, ulice plná krámků. Na jednom jejím konci se nachází Suleimanova mešita 1808. Dále je vedle Turecká knihovna, Byzantský kostel sv. Jiří z 15. stol a Mešita Suleimana Mustafy. NEW TOWN Nové město. Zahrada v New marketu. Pobřežní část je sídlem RODA autobusů, které zajištují přepravu v západní části a části východního pobřeží Rhodu a zdruhé strany sídlí KTEL busy, které jezdí po východním pobřeží. Odtud uvidíme na přístav Mandráki. Na přístavu se nachází 3 větrné mlýny a na konci je pevnost st. Nicholas z 15. stol postavená na zesílení obrany proti Turkům. Následuje hlavní komerční přístav EMPORIO a za ním menší - Acandia. Na severozápad od New marketu leží evangelický kostel, který dnes slouží jako městská katedrála, dále Radnici, Národní Divadlo a mešitu Muranda Reise s lelegantním bílým minaretem. A dále na západ kousek za městem antické divadlo, antický stadion a Apollonův chrám. LINDOS Má asi 1 tis. obyvatel.l Byl založen ve 12 stol. př.n.l..Odtud pocházel i známý umělec Cháres, který postavil Rhodský kolos. V 16-18.stol. zde vzrůstá mnoho tzv, Kapitánských domků s unikátní dekorací. Akropole nad městem s chrámem Atheny Lindské, nejstarší památky nalezeny z roku 3 tis. př.n.l. V Copenhagenu museu najdeme Kroniku Chrámu obsahuje jména návštěvníků a dary které zde zanechali. Dokládá návštěvy takových jako Herakles, Danaos, Hel a Menelaos Stojí na skále která je 116m vysoká 3 nádrže z Byzantské doby reliéf lodi hellenská stoa byz. kostel hrad rytířů ruiny románského chrámu mnoho soch, ale 3000odvezl roku42př.n.l. Cassius. Propyla chrám Atheny Lindské
MĚSTO RHODOS
Bylo založeno roku 408 př.n.l.
Rozděluje se na staré město (část mezi hradbami a opevněním) a nové město.(to okolo)
Ve městě žije a pracuje asi 6000 lidí, ve stejných domech jako Johanitští rytíři 6 století před nimi.
Ulice Odou Sokratous - Starý Bazaar, rozděluje staré město do dvou částí. Severní (vnitřní pevnost, Castello a oficiální budovy) a Jižní část nazývanou Chora.
HRAD RYTÍŘŮ (Collachium)
Brána svobody (Pili Elefterias) vede z přístavu hned naproti naleznete ruiny Afroditina chrámu. Můžete navštívit nemocnici rytířů, v kterém je dnes archeologické muzeum, dále ulici rytířů, která vede Kk Paláci Velmistrů, Tower Clock a brány St.Anthony a d´Amboise.
Na nejvyšším bodě hradu leží PALÁC VELMISTRŮ Silné zdi. Sloužil také jako vězení. Na podlahách najdete mozaiky z Helénské a Románské periody a sochy přivezené z Kosu.

Chora
Za vnitřníma obrannýma zdma.
Zde je Bazaar, ulice plná krámků. Na jednom jejím konci se nachází Suleimanova mešita 1808. Dále je vedle Turecká knihovna, Byzantský kostel sv. Jiří z 15. stol a Mešita Suleimana Mustafy.
New Town
Nové město. Zahrada v New marketu. Pobřežní část je sídlem RODA autobusů, které zajištují přepravu v západní části a části východního pobřeží Rhodu a zdruhé strany sídlí KTEL busy, které jezdí po východním pobřeží.
Odtud uvidíme na přístav Mandráki. Na přístavu se nachází 3 větrné mlýny a na konci je pevnost st. Nicholas z 15. stol postavená na zesílení obrany proti Turkům.
Následuje hlavní komerční přístav EMPORIO a za ním menší - Acandia. Na severozápad od New marketu leží evangelický kostel, který dnes slouží jako městská katedrála, dále Radnici, Národní Divadlo a mešitu Muranda Reise s lelegantním bílým minaretem. A dále na západ kousek za městem antické divadlo, antický stadion a Apollonův chrám.
.
Rhodos přístav se symboly jelenem a srnkou a vzadu pevnost sv. Nicholase
Collachium
Palác Velmistrů
Ulice rytířů
Suleimanova mešita na Old Bazaar
Rhoda nádraží
uličky na starém městě