___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

Červenec 2008

Lefkáda - klášter Faneromeni

30. července 2008 v 10:31 | Janie |  dovolená Lefkáda
Klášter Faneromeni - leží asi 4km na západ od Lefkasu, na místě bývalého Artemidina chrámu.Byl postaven roku 1634, a v 19. století byl restaurován po zničení požárem.Je to jediný dosud fungující ženský klášter na ostrově. Je odtud krásný výhled na Lefkas a Lagunu.
Patří k němu i krásná tropická zahrada a takové mini ZOO s pávama, srnkama, slepicema, ptákama a jiné.
Údajně tu má být zázračná ikona Panny Marie vytvořená na hoře Athos, ale když jsem se ptala, tak pokud mi ta jeptiška rozumněla, neuměla totiž anglicky, tak řikala že ta je v klášteře Agios Ioannis Prodromos. Tak teda nevim.
Ke klášteru patří ještě také Duchovní muzeum předmětů z chrámů a klášterů na Lefkádě - Obrazy svatých malované na dřevě, Bible ve stříbrných deskách, sochy a ikony.

Památky Drážďan - fotky Hofkirche, Semperoper a TheaterPlatz

28. července 2008 v 16:29 | Janie |  památky Drážďany
Hofkirche je katolický kostel, postavený v polovině 18. století jako soukromá bazilika pro krále. V roce 1980 získal status katedrály. Je to největší kostel v Sasku, a asi nejvíce zdobený, jak zvenku tak zevnitř. Jeden čas byl spojen mostem s královským palácem.(Rezidenzschloss). Je tu pohřbeno 49 saských králů.
Semperoper je novorenesanční stavba otevřená roku 1841. Architektem byl samozřejmě Gottfried Semper. Utrpěla požárem, ale byla znovu přestavena Semperovým synem, a také byla poničena ve válce, ale naštěstí ji schopní restauratéři opět zrenovovali.
Leží na Theaterplatz, na kterém se nachází z jedné strany i Hofkirche a z druhé Zwinger.

Lefkáda - vodopády Kataraktes

27. července 2008 v 11:38 | Janie |  dovolená Lefkáda
Vodopády Kataraktes se nachází asi 2-3km od Nidri. Je tam parkoviště, od kterého vede stezka mezi skalama a říčkou, a ta vede až k vodopádům. Někdy asi bývají mnohem silnější, ĺetos ale na Lefkádě touto dobou už 3 měsíce nepršelo,takže z nich zbyl už jen malý čůrek, ale stejně je to nádhera projít se tou přírodou. Stojí to opravdu za to.

Památky Drážďan - fotky palác Zwinger

25. července 2008 v 10:01 | Janie |  památky Drážďany
Zwinger vznikl původně jako barokní palác na popud saského kurfiřta Augusta Velikého, který chtěl mít něco stejně velkolepého jako Ludvík XIV. Versailles.
Zwinger je nyní používán jako muzeum a obrazárna. Známá je především Galerie starých mistrů se sbírkou obrazů světových malířů.
Zwinger je velký čtverhranný objekt uprostřed jehož rozlehlého nádvoří jsou čtyři fontány. Ze zadní strany je obtékán řekou, která v Zwingergartenu - zahradě, tvoří jezírko, kde je také nádherný vodotrysk. Na jeho ochozech se můžete projít a prohlédnout si celý palác pěkně zvrchu.
Vytvořil jej stejný architekt, který se zasloužil o podobu poloviny barokních staveb Drážďan -
hamburský architekt Gottfried Semper.

ostrovy Lefkády - Meganissi,Skorpios,Sparti,Skorpidi,Madouri

23. července 2008 v 9:01 | Janie |  dovolená Lefkáda

MEGANISSI

- malý ostrov patřící administrativně k Lefkádě s 1200 obyvateli. Jsou na něm pouze 3 města - Spartochori, Vathy a Katomeri které je hlavním městem ostrova.
Najdeme zde klášter Agios Ioannis a spoustu opuštěných větrných mlýnů.
Ostrov je zajímavý hlavně proslavenou mořskou jeskyní Papanikolis, která leží na JZ pobřeží. Je 30m hluboká a byla používána za druhé světové války v bojích proti němcům roku 1941 jako skrýš pro řeckou ponorku, podle které je jeskyně pojmenována. Tato ponorka nebyla nikdy zničena a nyní již odpočívá v muzeu. Blízko se nachází ještě mořská jeskyně Giovani, a u Spartochori je ještě skalní jeskyně.

Madouri

- vlastní pravnuci slavného řeckého básníka A.Valariotise

Skorpios

- také známý jako Onasissův ostrov.Koupil ho známý rejdař Aristotel Onasiss. Je to tedy soukromý ostrov, veřejnosti nepřístupný. Akorát jedna jeho zátoka je povolena aby zde na chvíli zaparkovali lodě s turisty, kteří se chtějí vykoupat, ale pouze z lodě, nesmí na pláž. Ostrov spravuje několik služebných. Je zde i tenisový kurt a přistávací plocha pro vrtulníky.

Sparti

- malý ostrůvek severně od Skorpidi, patří také Onasissově rodině, respektive jeho vnukům.

Skorpidi

- Tento úzký ostrůvek byl zakoupen lodním magnátem Livanosem, otcem Onasissovy první ženy Tiny.

Kalamos

- podlouhlý (7 km) ostrov ležící vedle ostrova Kastos se kterým je oddělen pouze kanálem. Má něco přes 500 stálých obyvatel a jen jedno město - Kastos. Nachází se zde několik zajímavých jeskyní. Z nejstaršího kostela na ostrově už zbyly jen ruiny.Ostrov je porostlý piniovým lesem. Tyto pinie jsou ale úplně jiné než Pinie na jiných ostrovech, je to speciální druh, a dává příbytek mnaha ptactvu. Turisté sem jezdí na lodi posedět v taverně na pobřeží a vykoupat se v zálivu tohoto klidného ostrova nedotčeného cestovním ruchem.Roste zde mnoho olivovníků a najdeme zde také tři větrné mlýny a dva kostely

Kastos

- Má pouze kolem 50 stálých obyvatel.Je to výborné místo pro rybaření. Ostrov je porostlý mnoha starými Olivovníky. Nejezdí zde žádná auta, takže doprava zde probíhá pěšky, a nebo na lodi. Každá rodina má zde svou loď.Nachází se zde 30 m hluboká jeskyně
Fokotrypa tzn. tulení díra.Je zde mnoho krásných malých zálivů, a mnoho hor, které ale nejsou vyšší než 150m.

Thilia

- ostrůvek vedle Lefkády, který je neobydlený, nicméně pořádají se na něj výlety a můžete tam kempovat.

Kythros

- malý ostrůvek u jižního cípu Meganissi

Arkoudi

- tento ostrov byl vyhlášen přírodní rezervací. Je v soukromém vlastnictví. Administrativně spadal dříve pod Lefkádu, nyní spadá pod Ithaku.


Památky Drážďan - fotky Furstenzug,Johanneum a Schlosshaus

20. července 2008 v 9:00 | Janie |  památky Drážďany
Johanneum dříve patřil ke královské rezidenci, nyní slouží jako muzeum dopravních prostředků.
Knížecí průvod - Furstenzug je freska na zdi ulice Augustus strasse z kachlíků míšenského porcelánu, zobrazující 800 let Saské historie v 35 postavách knížat a 59 dalších postav. Je to největší freska svého druhu na světě. U zdi postávají živé stříbrné nebo zlaté sochy, které chvílema šermují mečem, a pak zase stojí nehnutě.
Schlosshaus Královský palác byl postaven mezi lety 1709 a 1722. Jsou v něm umístěny umělecké objekty a královské klenoty.
.
.
Johanneum
Furstenzug - knížecí průvod
Schlosshaus

Lefkáda - hory a pevnost Agyia Mavra (Santa Maura)

18. července 2008 v 10:00 | Janie |  dovolená Lefkáda
Santa Maura - pevnost , nebo spíše ruiny pevnosti ležící při výjezdu z Lefkasu na západ na pevninu, založena ve 14.stol.Byla jako první založena křižáky v době benátsko-turecké okupace.
Aby jste se k ní dostali, musíte přejet "most", který dělí Lefkádu od řecké pevniny. Jedná se vlastně o velkou loď, po které přejedete, a která se každou hodinu v celou (hodinu) uzavírá a otáčí o se o 90 stupňů, aby mohli projet lodě, a pak se zase otáčí zpět a spouští postranní vjezdy pro auta
.
pohled z hor
vstup do pevnosti
pohled od pevnosti k přístavu Lefkasu

Památky Drážďan - fotky Frauenkirche

16. července 2008 v 0:58 | Janie |  památky Drážďany

Frauenkirche - Chrám Panny Marie

Byl založen roku 1726. Frauenkirche je barokní luteránský kostel v centru Drážďan na náměstí Neumarkt. Za války byl zničen. Obyvatelé města kameny z kostela které zbyly pečlivě očíslovali a umožnili tak zahájit opětnou rekonstrukci. Část peněz pocházela například z prodeje hodinek osazených kamínky ze sutin kostela.Kvádry, které nebyly prodány, se použily do nové stavby a můžete si nyní všimnout jejich kontrastu se světlým novodobým zdivem. Po třináctileté rekonstrukci se opět otevřel veřejnosti roku 2005

Lefkáda - výlet lodí na ostrov Scorpios,Meganissi a Madouri

11. července 2008 v 20:26 | Janie |  dovolená Lefkáda
Mys Dukato
jeskyně na pobřeží u Mysu Dukato
jeskyně na pobřeží
Meganissi - jeskyně Papanikoli
ostrov Scorpios

Památky Drážďan - fotky Rathaus, Kreuzkirche a Stadtmuseum

10. července 2008 v 10:07 | Janie |  památky Drážďany
Rathaus (radnice) je sídlem městské administrativy.Architektura radnice byla vybrána v soutěži roku 1901
Kreuzkirche je největší kostel v Sasku. Byl postaven v 12 století. Od roku 1491 pětkrát vyhořel, do dněšní podoby byl zrestaurován roku 1955.
Stadtmuseum nebo také Landhous byl od roku 1776 sídlem federalního parlamentu. Po změnách v politice je od roku 1919 využíván jako městské muzeum.
Yenidze bývalá továrna na doutníky inspirovaná tureckými mešitami. Dnes slouží jako centrum kanceláří a obchodů.

Lefkada - letoviska Nidri a Vassiliki fotky

9. července 2008 v 18:26 | Janie |  dovolená Lefkáda
Nidri a Vassiliki jsou oblíbená rušnější turistická střediska na východním a jižním pobřeží.
Nidri je hodně rušné město se spoustou kaváren a obchodů a úzkými plážemi. Vyskytuje se zde dost komárů. Je to také hlavní přístav při plavbě k okolním ostrovům, kam každý den odplouvá mnoho výletních lodí, stačí si jen vybrat.
Středisko Vassiliki leží na jihu ostrova a díky silnému větru je vhodné pro windsurfing. Závody jsou zde pořádány každý rok v červenci. Ale je zde i krásná pláž a pobřežní promenáda se spoustou kaváren.

Lefkáda - pláž Agios Nikitas

8. července 2008 v 18:10 | Janie |  dovolená Lefkáda
pláž v Agios Nikitas
pohled do průzračně čisté vody
promenáda u pláže
jedna z osamnělých plážiček mezi pláží Agios Nikitas a Pefkoulií
šneci vyžírají kameny a dělají si z nich ulity

Památky Drážďan - fotky Prager Strasse a Kongress Zentrum

8. července 2008 v 8:00 | Janie |  památky Drážďany
Prager Strasse je souběžná s ulicí St.Peterburger Strasse, která vede jako hlavní do Drážďan, pokud přijíždíte od Cínovce.
Je to známá nákupní a obchodní třída, plná značkových obchodů, restaurací, ale i pouličních stánků , moderních prosklených budov a fontánek.

Lefkáda - pláž Porto Katsiki

7. července 2008 v 16:27 | Janie |  dovolená Lefkáda
Pláž Porto Katsiki leží na jihozápadním pobřeží, pár km od mysu Dukato. Byla vyhlášena 9. nejkrásnější pláží na světě.