___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

Srpen 2008

fotky lázně Teplice info

28. srpna 2008 v 22:01 | Janie |  lázně Teplice
Lázně TEPLICE
Počátky historie Teplic jsou spojeny s lázeňskými prameny. Léčivé prameny v teplickém údolí byly známy již před přibližně 2000 lety, což dokládají archeologické nálezy římských mincí v Pravřídle a nálezy keltských mincí a šperků z počátku našeho letopočtu v Obřím prameni u Duchcova.Historické zmínky z raného středověku hovoří o osídlení oblasti slovanským obyvatelstvem a založení benediktinského kláštera sv. Jana Křtitele z podnětu královny Judity.
V průběhu dalších století se využívání teplických pramenů stávalo účelnější a v souvislosti s tím docházelo také k rozšiřování města.
ZDROJ - http://www.redakce.rejngroup.cz/cestovani_po_cr/lazne_teplice.html
Kolostůjova kašna
V 8. století zde prý objevili pastýři zemana Kolostůje prameny horké vody,
Kolostůjovy věžičky a Ptačí schody
Představují působení všech historických stylů architektury a účelů. Ptačí schody dříve spojovaly nádvoří zámku s voliérou pro chov ptactva. Ptačími schody nahoru projdete na nadvoří zámku.
Krušnohorské divadlo
Krušnohorské divadlo patřilo od roku 1874 k předním kulturním místům monarchie.
Lázeňská ulička
Lázeňskou uličku tvoří staré měšťanské domy se zachovalými domovními znameními, Zlaté slunce, Zlatá studna, Zlatý kříž, Harfa a jiné.
Morový sloup
Morový sloup se Svatou trojicí byl postaven z pískovce dle návrhu slavného sochaře Matyáše Brauna v letech 1718-19. Byl poděkováním za odvrácení morové epidemie v roce 1713.
Pravřídlo
Pramen pravřídla vyvěral až do 16.století volně na povrch. Zde vznikaly první lázeňské budovy s bazény k ozdravným koupelím.
Zámecká zahrada
Zámecká zahrada se staletými stromy a třpitícími s rybníky zve k procházkám. Zahrada byla založena před 400 lety a postupem doby přeměněna na přírodní park ozdobený sochařskými skulpturami.
Zámek
Stojí na místě románského kláštera, pobořeného v r. 1426, Před r. 1478 byla na troskách káštera postavena tvrz, k jejíž západní stěně byl v 16. století přistavěn nový zámek.
Zřícenina hradu Doubravka
Zbytky hradu nepravidelného oválného půdorysu. Hrad opevněný šesti okrouhlými a jednou poloválcovou věží byl postaven v letech 1478-86


fotky zámku Lázně Kynžvart info

22. srpna 2008 v 23:50 | Janie |  zámek Kynžvart
Státní zámek Kynžvart
Koncem 16 století byl v údolí pod kynžvartským hradem postaven renesanční zámek. Koncem 17 století byl ze zbytků tohoto zámku postaven zámek barokní. Počátkem 19 století byl opět přestaven, tentokrát ve stylu vídeňského klasicismu.
V roce 1825 sem nechal kancléř Metternich přestěhovat nejcennější rukopisy, prvotisky a vzácné tisky z benediktinské knihovny zrušeného kláštera. Nejstarší rukopis, zlomek Pěti knih Mojžíšových, pochází z přelomu 8. a 9. století. Také je zde sbírka mincí, rukopisů minerálů a kuriosit posledního chebského kata .Dále jsou zde uschovány numismatické sbírky,antické archeologické nálezy i staroegyptské památky, pozdně gotické oltářní obrazy malíře Bernarda Strigela a kolekce 36 mramorových klasicistních skulptur.Zámek byl znovu zpřístupněn v roce 2000.
Přírodně krajinářský Zámecký park (s rozlohou 270 ha) založil vídeňský dvorní zahradník Riedl při empírové přestavbě zámku počátkem 19.století.
V areálu parku byly přestavěny a postaveny další budovy a krajinotvorné architektonické prvky. Hospodářský dvůr, lesní úřad, vila zahradníka a pivovar a lesovnou. Byl upraven starý kolový mlýn a šindelem krytá kovárna. Na hřbetu nad pivovarem byla postavena empírová čajovna a v místě dřívější barokní poustevny byla vybudována kaple sv.Kříže.
Na Antonínském vrchu byl roku 1835 zřízen obelisk k poctě císaře Františka I. a Ferdinanda V. K osobitému vybavení patří i litinové výrobky, fontána na nádvoří, ozdobná mříž dvora, socha Diany a romantický pavilonek.
Před areálem zámku u parkoviště se nachází turistická tabule s mapou, podle které můžete navštívit zdejší zajímavosti zámeckého parku, jako jsou
- Kříž princezny Pascaliny
- Obelisk
- Mlýnský rybník
- Zámek
- Černý rybník
- Stará kovárna
- Vyhlídkový altánek
- Lesní kaple sv. Kříže
- Litinová socha Diany
- Lví pramen
- Zámecký pivovar
- Kaskáda pod kamenným mostem
- Čajovna
- Starý mlýn
- Písečný rybník

fotky zámek Konopiště zahradní park

21. srpna 2008 v 20:42 | Janie |  zámek Konopiště
horní brána zepředu
parčík
oltář v parku
Bohyně lovu Diana
horní brána z druhé strany
medvědí vstup
zámecké schody :-)pohled na přízemní terasu


fotky zámek Konopiště lesní park

18. srpna 2008 v 7:17 | Janie |  zámek Konopiště
zámecký park
zámecký rybník
odpočívadlo u rybníkapotok u parkoviště
park u parkoviště
hotel u parkoviště na Konopišti

fotky zámek Konopiště info

14. srpna 2008 v 22:43 | Janie |  zámek Konopiště

Zámek Konopiště

Byl založen jako středověká pevnost Tobiášem z Benešova. V jeho více jak 700 leté historii se v držení vystřídalo mnoho významných šlechtických rodů - Šternberkové, Hodějověští, Vrtbové, Lobkovicové. Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d´Este, následník rakouského trůnu.Byl ženat s Žofií Chotkovou, která nebyla urozeného původu, což Habsburkové nemohli překousnout.(Zdroj web Konopiště)
Na Konopišti je rozsáhlá sbírka loveckých trofejí, všude po síních a chodbách jich visí mraky, a přiom je to prý pouhé jedno procento! z celé sbírky.
Asi 500m před zámkem je velké parkoviště s občerstvením a tržištěm se suvenýry. Nahoru k zámku se dostanete lesní cestou, a nebo taky mini-vláčkem, který s vámi projede zámeckým parkem, 2km, za cenu 30Kč na osobu.
Prohlídka zámku má tři hlavní okruhy 1) salony jižního křídla 2) salony severního křídla a 3) soukromé pokoje FF
Cena se pohybuje od 125 do 200Kč dle okruhu pro dospělou osobu.Děti mají samozřejmě slevy.
Dále má 4 vedlejší placené okruhy, ale bez průvodce.Jsou to střelnice,muzeum sv.Jiří, skleníky a výstava.(30-35Kč)
Obyvatelem hradu kterého najdete u horní brány je také medvěd Kazimír, hlídací pes a několik pávů.
My jsme se byli podívat na třetím, nejdražším okruhu - Soukromé komnaty Františka. Je to trochu jiné než ostatní okruhy, více osobní a dozvíte se spoustu zajímavostí z jeho života.
obydlí Kazimíra
medvěd Kazimír

Ithaka - Kioni a turistické zajímavosti

10. srpna 2008 v 22:31 | Janie |  dovolená Ithaka
ITHAKA
Řecký ostrov,zvaný také Odysseův, podle bájného Homérova hrdiny.
Administrativně patří ke Kefalonii Byl osídlen už v prehistorických časech a proslavil se hlavně díky Odysseovi a 10 let trvající Trojské válce.
Ostrov je silně zalesněn a je zde snadné lodní spojení na Kefalonii, Zakynthos a Lefkadu.
Hlavním městem je krásné město Ithaka (také nazývané Vathy).Při vjezdu do přístavu leží malý ostrůvek Lazaretto (Sotira), na kterém se nachází kostel a ruiny venétského vězení.
V roce 1953 utrpěl ostrov velkým zemětřesením, ale většina budov byla opravena v původním stylu, příkladem může být katedrála a archeologické muzeum.
Za městem se nalézá jeskyně nymf, (Marma rospilia) kam Odysseus schoval dárky, které přivezl od krále Fajetů.
Dále stojí za vidění Odysseův hrad v oblasti Aetos, kde byla nalezena archeologem Shelimannem prehistorická akropole.Většina vykopávek je nyní vystavena v Londýnském muzeu.
Na sever od města můžete navštívit klášter Katharon, nebo horskou vesničku Anoyi s krásným výhledem na jonské moře a byzantský kostel Komisi Tis Theotokou.
Lefki, Stavros,Pilikata - jsou malé archeologické kolekce s kyklopskými fortifikacemi.
Loizos - jeskyně, kde byly nalezeny důležité archeologické vykopávky.
Jižně je Perakkhori s klášterem Taxiarkhon.
Dále městečko Stavros - rodiště Odyssea
Kioni - přístavní městečko s krásným bílým kostelem a nádherným výhledem na záliv.

Lefkáda - horské vesničky Karya,Lazarata,Englouvi,Sivros

6. srpna 2008 v 9:33 | Janie |  dovolená Lefkáda
vesnička Pinakochori v horách
Englouvi - prý se zde pěstuje speciální místní čočka. Pole jsme neviděli, ale mají pěkný evangelický kostel, a překrásný výhled na hory
Jeden z kostelů v Karyi, známé především výrobou krajek a místním folklorním muzeem, který založil jeden nadšený obyvatel této horské vesničky.
náměstíčko v Karyi, kde se dá něco zakousnout...
Katachori, malá vesničky, na jejímž dolním okraji je barák, kde soukromník vyrábí ručně takovéto krásné předměty z olivového (ale i z jiného) dřeva
Sivros - jeskyně Karoucha, bohužel blíž se k ní nedostanete
krásné scenérie při cestě v horách

Památky Drážďan - fotky Bruhlschegarten

4. srpna 2008 v 9:32 | Janie |  památky Drážďany
Bruhlschegarten navazuje na Bruhlscheterrace, je to takový krásný parčík, na konci kterého když zahnete směrem k mostu najdete Novou Synagogu.


Památky Drážďan - fotky Bruhlscheterrace,Albertinum,Hochsbilderkunst

1. srpna 2008 v 10:31 | Janie |  památky Drážďany
Bruhlscheterrace je nábřežní promenáda se spoustou důležitých budov jako jsou obrazárny, muzea atd. Původně zde stávala drážďanská pevnost, ze které zbyly už jen ruiny.