___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

fotky zámku Lázně Kynžvart info

22. srpna 2008 v 23:50 | Janie |  zámek Kynžvart
Státní zámek Kynžvart
Koncem 16 století byl v údolí pod kynžvartským hradem postaven renesanční zámek. Koncem 17 století byl ze zbytků tohoto zámku postaven zámek barokní. Počátkem 19 století byl opět přestaven, tentokrát ve stylu vídeňského klasicismu.
V roce 1825 sem nechal kancléř Metternich přestěhovat nejcennější rukopisy, prvotisky a vzácné tisky z benediktinské knihovny zrušeného kláštera. Nejstarší rukopis, zlomek Pěti knih Mojžíšových, pochází z přelomu 8. a 9. století. Také je zde sbírka mincí, rukopisů minerálů a kuriosit posledního chebského kata .Dále jsou zde uschovány numismatické sbírky,antické archeologické nálezy i staroegyptské památky, pozdně gotické oltářní obrazy malíře Bernarda Strigela a kolekce 36 mramorových klasicistních skulptur.Zámek byl znovu zpřístupněn v roce 2000.
Přírodně krajinářský Zámecký park (s rozlohou 270 ha) založil vídeňský dvorní zahradník Riedl při empírové přestavbě zámku počátkem 19.století.
V areálu parku byly přestavěny a postaveny další budovy a krajinotvorné architektonické prvky. Hospodářský dvůr, lesní úřad, vila zahradníka a pivovar a lesovnou. Byl upraven starý kolový mlýn a šindelem krytá kovárna. Na hřbetu nad pivovarem byla postavena empírová čajovna a v místě dřívější barokní poustevny byla vybudována kaple sv.Kříže.
Na Antonínském vrchu byl roku 1835 zřízen obelisk k poctě císaře Františka I. a Ferdinanda V. K osobitému vybavení patří i litinové výrobky, fontána na nádvoří, ozdobná mříž dvora, socha Diany a romantický pavilonek.
Před areálem zámku u parkoviště se nachází turistická tabule s mapou, podle které můžete navštívit zdejší zajímavosti zámeckého parku, jako jsou
- Kříž princezny Pascaliny
- Obelisk
- Mlýnský rybník
- Zámek
- Černý rybník
- Stará kovárna
- Vyhlídkový altánek
- Lesní kaple sv. Kříže
- Litinová socha Diany
- Lví pramen
- Zámecký pivovar
- Kaskáda pod kamenným mostem
- Čajovna
- Starý mlýn
- Písečný rybník
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dáda Dáda | E-mail | 5. srpna 2009 v 16:31 | Reagovat

Ahooooooooooooooooooooooooooj jupííííí jsem prvnííííííííí. Mimochodem na tomhle zámku jsem byla a je fakt nádhernej hlavně ty salonky a knihovny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama