___________________________________________________________________________________

..Zanechte komentář / Feel free leave a comment / laissez un commentaire / lassen Sie eine Anmerkung..

Září 2008


památky Barcelony - fotky Arc de Triomf

27. září 2008 v 22:41 | Janie |  památky Barcelona

ARC DE TRIOMF - vítězný oblouk

Byl vytvořen v roce 1888 pro Velkou Výstavu v Barceloně. Stojí jako portál do Parku de la Ciutadella a byl vytvořen jako uvítací post k exhibici. Jeho autorem je Josep Vilaseca i Casanovas.


ve světle zapadajícího slunce vypadaly kupole střech skoro jako Angkor Vat


památky Drážďan - turistické informace a zajímavosti

27. září 2008 v 16:55 | Janie |  památky Drážďany
DRÁŽĎANY

Německé město ležící na řece Labe, založené roku 1206.
Za druhé světové války bylo skoro celé zničeno, všechny památky co dnes můžeme spatřit byly nákladně a složitě restaurovány.
Pokud jedete přes hraniční přechod Cínovec, přijedete do Drážďan po hlavní ulici St. Peterburger Strasse. Přímo na ní je odstavný pruh kde můžete za za poplatek zaparkovat, je to asi 300m od centra, a kousek blíže k centru je ještě po levé straně i oplocené parkoviště.
Souběžně s touto ulicí vede vlevo ulice Prager Strasse, na začátku které se nachází
Hauptbahnhof - hlavní nádraží.
Prager Strasse je vyhlášená nákupní třída s obchody a stánky.
Projdete li jí směrem k centru, narazíte na kostel Kreuzkirche.
Doprava a a pak doleva je malé náměstíčko, odkud je vidět radnice a také věž dominanty Drážďan - luteránského kostela Frauen Kirche.
Ten se nachází na náměstí Neuemarkt.
Před ním stojí socha M.L. Kinga. Vlevo od kostela leží Johannenum, okolo nějž projdete do známé ulice Augustus Strasse, kterou z jedné strany zdobí nástěnná mozaika z míšenského porcelánu - Furstenzug - představující knížecí průvod, takovou vládnoucí vrstvu z historie Drážďan.
Touto ulicí dojdete na náměstí Schloss Platz. Po levé straně je zámek Schloss hause, a proti nám Hofkirche, velký kostel, který je po okrajích střechy lemován spoustou soch.
Mezi kostelem a zámkem projdete přímo na Theatre Platz, kde stojí známá Semper Oper.Vlevo je rozlehlý palác
Zwinger se 4 fontánama na nádvoří. Nyní slouží jako galerie a obrazárna.
Když jím projdete, obtéká ho z druhé strany potok, podél kterého se jde do Zwinger parku, kde si můžete odpočinout ve stínu stromů a kochat se pohledem na jezero s vodotryskem.
Od parku doleva můžete ještě zaskočit přes 2 ulice a uvidíte zdáli na budovu Yenidze. Původní tovární hala na výrobu doutníků, která byla inspirována Tureckýma mešitama, a jejíž komín je postaven tak, aby vypadal jako minaret. Nyní se používá jako kanceláře, obchody, a je zde i diskotéka.
Pokud se vrátíte jednu ulici zpět a přejdete silnici směrem k Labi, projdete kolem Kongresového centra, ocitnete se na náb
řeží, odkud je výhled na mosty Marienbrucke, Augustusbrucke a Carolabrucke, protější Bellevue park s Japanischen Palais, i na Bruhler Terase se spoustou zajímavých staveb,
Vydáte-li se směrem k nim, obejdete tím pádem Semperovu Operu z druhé strany a jste opět u Hofkirche. Odtud si zblízka prohlídnete Bruhlsche Terrase. Sedněte si na lavičku u fontány. Nachází se zde mimo jiné i Kunst Museum, zbytky Drážďanského tvrze a na konci je krásný park. Projdete okolo Albertina a zaskočte vlevo nahlédnout na Novou Synagogu, která se skládá ze dvou budov bez oken.
Pak se můžete vydat buď přes most na druhý břeh Labe, kde stojí Landesregierung a Finanzministerium a nebo se dát směrem zpět k Petersburger Strasse. Cestou ještě projdete okolo budovy Standehaus a kousek dál projdete okolo radnice. Před ní se dáte doprava a dostanete se opět ke KreuzKirche, odkud se vrátíte na Prager Strasse a na závěr výletu si zde můžete třeba něco hezkého koupit.